Údržba vozidla

 

Naši profesionáli urobia kompletnú údržbu vozidla. Pravidelným servisom predídete defektom vozidla a zaistíte si jeho maximálny výkon.

Popis služby

  • Vozidlo vyžaduje pravidelnú údržbu ako každé iné technické zariadenie, pretože jeho súčasti sa postupne opotrebúvajú alebo prestávajú fungovať. Pri sezónnej výmene pneumatík je potrebné urobiť údržbu vozidla na nadchádzajúce ročné obdobie a na pravidelnú údržbu vozidla upozorní aj stav prejdených kilometrov na tachometri.
  • Výrobcovia stanovujú nutnosť údržby vozidla podľa počtu prejdených kilometrov a časového obdobia a mnohé vozidlá majú na tieto účely špeciálny indikátor údržby. Pri iných vozidlách je však údržba vozidla ponechaná na zodpovednosti vodiča.
  • Účelom pravidelnej údržby je zaistiť, aby vozidlo bezpečne a bez problémov fungovalo až do ďalšieho termínu údržby. Preto je pravidelná údržba vozidla taká dôležitá. I keď vozidlo neprejde počet kilometrov stanovený servisným intervalom, pravidelný servis a kontrola stavu vozidla sú nutné aspoň raz za rok, aby sa predišlo defektom a zaistila sa správna funkčnosť vozidla.