Nokian WR

Nokian WR

I accept the Terms of Service

Nokian WR

Najrýchlejšia lamelová pneumatika na svete   Nokian WR je najrýchlejšia lamelová pneumatika na svete, ktorá bola koncipovaná predovšetkým pre meniace sa poveternostné podmienky zimy v strednej Európe.   Bezpečne za každého počasia Nokian WR drží na mokrej vozovke rovnako dobre ako pri neočakávanej snehovej víchrici. Napriek tomu vykazuje na suchej vozovke vynikajúci komfort. Uhol profilových drážok je daný špecifickou veľkosťou, čím je dosiahnuté lepšie a presnejšie riadenie a celkové jazdné vlastnosti, výrazné zníženie rizika aquaplaningu.   Pre nasadenie v drsných podmienkach Nový behúň Nokian WR je určený tiež na vysokú záťaž. Vďaka pokrokovému systému lamiel HAKKA si zachováva pneumatika výborné vlastnosti po celú dobu životnosti.   Tiché potešenie z jazdy Pokiaľ si myslíte, že lamelová pneumatika je tichá, potom vás v tom môže Nokian WR iba utvrdiť. Jazdná hlučnosť, tak aj hlučnosť vo vnútri vozidla je veľmi nízka a príjemná.   Vlastnosti:

  • Pneumatika odolná voči opotrebeniu si zachováva svoje výborné jazdné vlastnosti po dlhý čas 
  • Nízky valivý odpor znižuje spotrebu pohonných hmôt
  • Tichá a príjemná
  • Info pin - Informačný bod mení svoju farbu pri poklese teploty pod hranicu mrazu a varuje tak pred nebezpečím poľadovice.
  • Rafinované oleje - Pri výrobnom postupe pneumatiky sú používané len oleje čistené od toxických a rakovinotvorných chemikálií. V pneumatikárskom priemysle patrí Nokian Tyres v ochrane životného prostredia k priekopníkom. Ako prvý výrobca na svete vylúčil pri výrobe pneumatík používanie toxických aromatických olejov a úplne ich nahradil olejmi rafinovanými, nízkoaromatickými. Dokázal, že aj bez použitia takýchto škodlivých, životné prostredie zaťažujúcich olejov, ostávajú dôležité vlastnosti pneumatiky, ako priľnavosť na mokrom povrchu a ostatné bezpečnostné vlastnosti vynikajúce.
  • Lamelová technológie HAKKA - Vďaka lamelovej technológii HAKKA, pri čiastočnom opotrebení pneumatiky vznikajú nové, do kosoštvorca sformované výstupky, ktoré zvyšujú mikrozáber a priľnavosť na snehu a ľade. Jedinečné lamelovanie HAKKA prepožičiava pneumatike aj napriek jej hustému lamelovaniu dostatočnú tuhosť. Tým je zabezpečená jej dostatočná tuhosť, vynikajúca stabilita a jazdné vlastnosti.
  • DSI-ukazovateľ opotrebenia - Ukazovateľ opotrebenia profilu umiestnený na stredovom bloku behúňa informuje o zostávajúcej hĺbke profilu v milimetroch. Jednotlivé čísla miznú podľa aktuálneho stavu opotrebenia pneumatiky.
  • Informačné pole - Do informačného poľa sa zapisujú údaje o správnom hustiacom tlaku vzduchu a pozícia pneumatiky na vozidle.
  • Mud stopper - Inovácia pätky zabraňuje preniknutiu nečistôt do priestoru medzi pneumatikou a diskom a predchádza sa tak jej poškodeniu. K dispozícii pre rozmery 14" a vyššie.

  Prečítajte si viac o EÚ klasifikácii pneumatík.  

Pre zobrazenie EU klasifikačného štítka, kliknite na rozmer pneumatiky.