Ako zabezpečiť hladký priebeh sezóny

Príručka Vianor Handbook je Vaším sprievodcom našou spoločnou cestou Vianor Way, ktorá zaručuje prémiový zážitok každému zákazníkovi i zamestnancovi. Teraz je k dispozícii aj on-line!

STIAHNUŤ PRÍRUČKU VIANOR HANDBOOK

Ako spravovať zásoby pneumatík a zabezpečiť ich dostupnosť počas sezóny

Zdá sa, že sezóna výmeny pneumatík vodičov každoročne zaskočí. Predajcov pneumatík by ale nemala zastihnúť nepripravených. Predajcovia musia byť pripravení na sezónu bez ohľadu na to, kedy začne, aby zaskočeným zákazníkom zaistili čo najlepšie služby.

Predajci preto musia mať istotu, že ich zásoby budú zodpovedať tomu, čo zákazníci požadujú. A práve v tom spočíva problém: Ako zistiť, ktoré produkty a veľkosti budú zákazníci potrebovať? Ako zabezpečiť, aby mali na sklade zodpovedajúce množstvo, teda ani príliš veľa, ani málo? Dobré spravovanie skladových zásob je nevyhnutné nielen z hľadiska poskytovania služieb zákazníkom, ale ovplyvňuje aj Vašu ziskovosť a zabraňuje odlivu zákazníkov.

Tri jednoduché tipy na správu skladových zásob

· Maximálnych objemov predaja a maximálnej produktivity dosiahnete prostredníctvom prehľadnej ponuky produktov. Keď budete mať v rovnakej cenovej hladine a rovnakom rozmere na výber veľký počet značiek, bude Vaša ponuka roztrieštená a bude ťažké ju spravovať.

· Zoznámte sa s trendami v oblasti rozmerov pneumatík a preštudujte si údaje o predajoch z minulého roka, aby ste mali istotu, že máte skladom najobľúbenejšie rozmery.

· Vždy sa snažte vypredať najskôr najstaršie produkty a modely. Staršie modely Vám potom nebudú zaberať miesto v sklade.

Príprava na sezónu letných pneumatík

Ako sme už spomenuli vyššie, pri rozhodovaní o tom, aké produkty držať skladom, Vám veľmi pomôže, keď poznáte trendy v oblasti veľkosti pneumatík. V minulosti mali na trhu značný podiel pneumatiky s rozmermi 195/65R15 a 205/55R16, ale dopyt po nich rýchlo klesá. V budúcnosti sa budú čoraz viac objavovať pneumatiky vo veľkostiach 17 a 18 palcov. Jedným z dôvodov je nárast veľkostí pneumatík v základnom vybavení, ktoré niekedy dokonca prekračujú 18 palcov.

Stále obľúbenejšie sú taktiež 17 palcové pneumatiky UHP a SUV. Potvrdzuje sa, že menšie veľkosti zákazníci väčšinou kupujú na staršie automobily a títo zákazníci tiež zvyčajne volia pneumatiky nižšej cenovej triedy. V prípade novších vozidiel, ktoré majú výrobcom špecifikované väčšie rozmery, sa stále viac zákazníkov rozhoduje pre prémiové pneumatiky. V nadchádzajúcej letnej sezóne preto určite nepochybíte keď budete mať skladom najpredávanejšie pneumatiky UHP a SUV.